Tarlamvar

Bir ağaç satın alarak artık o ağaçtan beslenmeye başlıyorsun; aracı ortadan kalktığı için çiftçinin de daha fazla gelir kazanmasına destek oluyorsun. Daha ne olsun!

Tarlamvar, hem sosyal hem tarımsal bir girişim; meyve ağaçlarının sahiplendirilmesi ve ürünlerin direkt olarak tüketiciye ulaşmasını sağlayarak aracıları ortadan kaldırırken, organik tarım ya da iyi tarım sertifikasına sahip küçük çiftçilerin gelirini 2 katından fazla çıkarmak için çalışıyor.

Süreç kısaca şöyle; Bir ağacı satın alabilir ya da hediye edebilirsin (yasal olarak ağacın satılması mümkün olmadığından dolayı aslında burada ağaçlardan çıkan meyve sahipliğinden bahsetmiş oluyoruz), sonrasında sana özel hazırlanan ufak, şık bir başlangıç kutusu hediye ediliyor. Çiftçi ağacını fotoğraflayarak e-mail adresine gönderiyor ve sen de tarım platformu üzerinden ağacının bakım programını, hasata kalan zamanı ve tarla durumunu takip edebilirsin. Hasat mevsimi, çiftçi tarafından toplanan sağlıklı meyveler adresine gelir.

Detaylı bilgi almak istersen şuraya bakabilirsin.

Sen ne yapabilirsin?

Bir ağaç sahibi olabilir, ya da başkasına hediye edebilirsin. Tanıdığın ve dahil olmak isteyebileceğini düşündüğün çiftçiler varsa bu projeden haberdar olmasını sağlayabilirsin 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: