Açık Açık

Bağışçıları, bağışçı haklarını tanıyan şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıflar ile bir araya getirmek amacı ile kurulan bir platform…

Bunu yapmaktaki amaçları ise öncelikle bağışçılığı teşvik etmek.

Bağışçılık gönüllü bir davranıştır. Vermek ve paylaşmak yaşam kalitemizi artırır. STK’ların ve projelerinin halkın güvenini ve saygısını kazanmasına, bağışçıların ve potansiyel bağışçıların güvenli ve akıllı bağış yapmasına önem verdiğimiz için bağışçı haklarının arkasında duruyoruz.

Bu platform sayesinde bağışçılar, istedikleri hizmet alanında faaliyet gösteren dernek ve vakıfları bulabiliyorlar, karşılaştırma yapabiliyorlar, bir bakışta amaçlarını ve finansal bilgilerini inceleyebiliyorlar, iletişim kurabiliyor ve isterlerse anında bağış yapabiliyorlar.

Taze çıkardıkları bir rapor da var; 2017 Sivil Toplum Sektörü Finansal Analizi. Analiz sonuçlarından biri; toplam bağışın %73’ü eğitim alanına, %58’i ise çocukların  faydalanacağı projelere yapıldığı… 36 sayfalık raporun tamamına buradan ulaşabilirsin.

Sen ne yapabilirsin?

Bağışçı hakları beyannamesini okuyabilir, STK’ları inceleyebilir ve istediğine bağış yapabilirsin. Detaylar için seni buraya alalım!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: