Tolkido

Konuşma problemi yaşayan Otizmli çocuklar için kişiselleştirilebilen ve seslendirilebilen eğitim materyalleri geliştiren bir sosyal girişim…

Ve bu şekilde otizmli çocuklarının eğitim sürecinin daha verimli olması sağlanıyor aslında. Basit bir mantık ve fakat arkasında çok detaylı işleyen bir çalışma var burada.

Otizmli çocukların eğitim alanını okulun dışına da taşıyarak çok değerli bir katkı sağlıyorlar yaşamlarına.

Tolkido, Görsel eğitim kartlarının yanında ebeveynlerin kendi sesleri ile kayıtlar almasına imkan veren ürün sayesinde çocukların yaşam alanında bulunan nesneleri sesli ve etkileşimli hale getiriyor.

Mekanizma en basit haliyle şöyle işliyor; elinde, istediğin görseli yapıştırabileceğin kartların ya da istediğin nesneye yapıştırabileceğin etiketlerin var. Bu kartların üzerindeki görsellere ya da etiketlerin yapıştığı eşyalara karşılık gelen sesi Tolkido kutusuna kaydediyorsun. Sonrasında ise bu kutuyu ilgili kart ya da nesne ile yaklaştırınca eşleştirilen sesi işitiyorsun.

Sen ne yapabilirsin?

Tolkido ile ilgili daha fazlasını öğrenmek istersen buradan sitesine bakabilirsin hemen. Farklı bağış seçeneklerini görmek istersen eğer buraya tıklayabilirsin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: