Pembe İzler Derneği

Kanser, giderek artan bir hastalık. Pembe İzler, kadın kanserleri ile ilgili bir çok çalışma yapıp kadınlara destek olmayı hedefleyen bir dernek…

Pembe İzler Derneği, 2014 yılında meme kanseri başta olmak üzere tüm kadın kanserleri -yumurtalık, rahim, rahim ağzı kanserleri- konusunda toplumu bilinçlendirme ve maddi yetersizliği olan hastalara teşhis ve tedavide destek verme amacıyla kuruldu.

Türkiye’de her yıl 71 bine yakın kadına kanser tanısı konuyor. Kadınlarda ilk on kansere bakıldığında meme kanseri birinci, rahim beşinci, yumurtalık kanseri yedinci, rahim ağzı kanseri onuncu sırada yer alıyor.

“Kanser” demekten, bu konuyla ilgili konuşmaktan kaçmıyoruz; yüzleşiyoruz ve paylaşıyoruz.

Gelecekte oluşturmak istedikleri farklı destek alanları ile ilgili güzel planları olan bir dernek; bu kimi zaman bir farkındalık çalışması, bazen beraber güç kazanmak, destek olmak, ilham olmak ve eğlenmek. Farklı çalışmalarını sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsin.

Sen ne yapabilirsin?

Derneğin çalışmalarına gönüllü olarak, bağışta bulunabilirsin ve dilersen ücretsiz kanser taraması projesine destek olabilirsin.

İstersen bu desteklerden direkt sen yararlanmak için iletişime geçebilirsin. Detaylarını burada görebileceğin meme sağlığı mobil uygulamasını telefonuna indirerek önemli bilgileri edinebilirsin.

Bunlar ve çok daha fazlası ile ilgili tüm detaylar sitelerinde:

https://kadinkanserleridernegi.org/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: