teyit.org

Medya ve sosyal medyadaki şüpheli haberleri araştırmak ve internet kullanıcılarına doğrulanmış bilgiyi ulaştırmak için çalışan bir sosyal girişim…

Malum içinde bulunduğumuz şu teknoloji ve bilgi çağında istediğimiz bilgilere çok net bir şekilde ve hızlıca ulaşabiliyorken bir yandan da bilgi kirliliğine maruz kalabiliyoruz.

teyit.org yaygın bilinen yanlışlardan, sosyal medyanın gündemine oturan şüpheli bilgilere, medyanın gündeme getirdiği iddialardan, şehir efsanelerine birçok alanda doğrulama yaparak internet kullanıcılarının doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak için çalışıyor.

teyit.org böylece birincil haber kaynağı olarak interneti kullanan yurttaşların ve sivil toplum örgütlerinin çevrimiçi platformlarda hangi bilginin doğru, hangisinin yanlış olduğunu öğrenmesini sağlıyor. teyit.org eleştirel düşünme alışkanlığını kazandırmayı ve yeni medya okuryazarlığını artırmayı amaçlıyor.

Sen ne yapabilirsin?

Özellikle güncel haberlerle ilgili doğru bilgilere ulaşmak için web sitesi ve sosyal medya hesaplarını takip edebilir; danışmak ve/veya emin olmak istediğin haberlerle ilgili kendilerine web sitesi, mail ya da telefon aracılığıyla ulaşabilirsin.

Daha fazla bilgi için; https://teyit.org/

* Salı ve cuma günleri yayınlanan e-posta bülteni Covid-19 Postası’na ücretsiz abone olmak için hemen buraya tıkla!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: